CSC08A03100RGEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 308
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 0
100 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
CSC08A03100RGEK
DigiKey Part Number
CSC100Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC08A03100RGEK
Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
100
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C