CRCW25129M76FKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
9.76 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25129M76FKEG
DigiKey Part Number
CRCW25129M76FKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25129M76FKEG
Description
RES SMD 9.76M OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25129M76FKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)