CRCW25128R20FNTG is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 338
8.2 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25128R20FNTG
DigiKey Part Number
CRCW25128R20FNTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25128R20FNTG
Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25128R20FNTG Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)