CRCW25128K25FKTG is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 1 689
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
8.25 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25128K25FKTG
DigiKey Part Number
CRCW25128K25FKTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25128K25FKTG
Description
RES SMD 8.25K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25128K25FKTG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)