CRCW251282R5FKTG is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 440
Vishay Dale
In Stock: 27
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
YAGEO
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
82.5 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251282R5FKTG
DigiKey Part Number
CRCW251282R5FKTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251282R5FKTG
Description
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251282R5FKTG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)