CRCW251280R6FKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 1 674
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
80.6 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251280R6FKEG
DigiKey Part Number
CRCW251280R6FKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251280R6FKEG
Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251280R6FKEG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)