CRCW251260R4FKTG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 21 933
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 97
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Similar
Bourns Inc.
Similar
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
60.4 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251260R4FKTG
DigiKey Part Number
CRCW251260R4FKTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251260R4FKTG
Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251260R4FKTG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)