CRCW25124R42FNEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
4.42 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25124R42FNEG
DigiKey Part Number
CRCW25124R42FNEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25124R42FNEG
Description
RES SMD 4.42 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW25124R42FNEG Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)