CRCW25123R30FNEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 11 450
Datasheet
Similar
In Stock: 263
3.3 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25123R30FNEG
DigiKey Part Number
CRCW25123R30FNEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25123R30FNEG
Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25123R30FNEG Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)