CRCW251223K2FKTG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
23.2 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251223K2FKTG
DigiKey Part Number
CRCW251223K2FKTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251223K2FKTG
Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251223K2FKTG Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)