CRCW201039K0FKEFHP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW201039K0FKEFHP |
Description | RES SMD 39K OHM 1% 1W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW201039K0FKEFHP Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |