CRCW20101R24FKEF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.24 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW20101R24FKEF
DigiKey Part Number
CRCW20101R24FKEF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW20101R24FKEF
Description
RES SMD 1.24 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW20101R24FKEF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)