CRCW201018R0FKEF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 4 000
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
In Stock: 924
18 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW201018R0FKEF
DigiKey Part Number
CRCW201018R0FKEF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW201018R0FKEF
Description
RES SMD 18 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW201018R0FKEF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)