Image for CRCW201010M0DKEFP is not available
CRCW201010M0DKEFP
DigiKey Part Number
CRCW201010M0DKEFP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW201010M0DKEFP
Description
RES SMD 10M OHM 0.5% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±0.5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW201010M0DKEFP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)