CRCW1210910RFKEAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW1210910RFKEAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW1210910RFKEAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW1210910RFKEAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1210910RFKEAHP
Description
RES SMD 910 OHM 1% 3/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
910 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW1210910RFKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)