CRCW12103M90FKEA
DigiKey Part Number
CRCW12103M90FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12103M90FKEA
Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
70 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW12103M90FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)