CRCW12101R02FNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.02 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW12101R02FNTA
DigiKey Part Number
CRCW12101R02FNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12101R02FNTA
Description
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW12101R02FNTA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)