CRCW121018R0FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 24 300
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
18 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW121018R0FKTA
DigiKey Part Number
CRCW121018R0FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121018R0FKTA
Description
RES SMD 18 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW121018R0FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)