CRCW1210182RFKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 116 240
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
YAGEO
Panasonic Industry
182 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1210182RFKEA
DigiKey Part Number
CRCW1210182RFKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1210182RFKEA
Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1210182RFKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)