CRCW121012K1FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 7 405
Panasonic Industry
In Stock: 8 427
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
12.1 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW121012K1FKTA
DigiKey Part Number
CRCW121012K1FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121012K1FKTA
Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW121012K1FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)