CRCW1206432RFKTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
432 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1206432RFKTB
DigiKey Part Number
CRCW1206432RFKTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1206432RFKTB
Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1206432RFKTB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)