CRCW12062M67FKEAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.67 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRCW12062M67FKEAC
DigiKey Part Number
CRCW12062M67FKEAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12062M67FKEAC
Description
RES 2.67M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW12062M67FKEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)