CRCW120628R7FKEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
28.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120628R7FKEC
DigiKey Part Number
CRCW120628R7FKEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120628R7FKEC
Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120628R7FKEC Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)