CRCW120624R9FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 69 440
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 5 273
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Similar
Bourns Inc.
Similar
YAGEO
24.9 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120624R9FKTA
DigiKey Part Number
CRCW120624R9FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120624R9FKTA
Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120624R9FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)