CRCW08054M70FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 16 824
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 13 589
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
4.7 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08054M70FKTA
DigiKey Part Number
CRCW08054M70FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08054M70FKTA
Description
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW08054M70FKTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)