CRCW08053K24DHEAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 20 458
Datasheet
3.24 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW08053K24DHEAP
DigiKey Part Number
CRCW08053K24DHEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW08053K24DHEAP
Description
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW08053K24DHEAP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)