CRCW0805360RFKEAHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 1 750
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
360 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW0805360RFKEAHP
DigiKey Part Number
CRCW0805360RFKEAHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805360RFKEAHP
Description
RES SMD 360 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805360RFKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)