CRCW080533R0JNTC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 54 727
Panasonic Industry
In Stock: 368
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Bourns Inc.
33 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW080533R0JNTC
DigiKey Part Number
CRCW080533R0JNTC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080533R0JNTC
Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW080533R0JNTC Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)