CRCW0805330RJNEC is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 194 898
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Bourns Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805330RJNEC
DigiKey Part Number
CRCW0805330RJNEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805330RJNEC
Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805330RJNEC Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)