CRCW080523K2FKTA
DigiKey Part Number
541-CRCW080523K2FKTATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW080523K2FKTACT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW080523K2FKTADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080523K2FKTA
Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW080523K2FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)