CRCW080510K0DKEAP is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 33 405
Datasheet
10 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW080510K0DKEAP
DigiKey Part Number
CRCW080510K0DKEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080510K0DKEAP
Description
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW080510K0DKEAP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)