CRCW06033R60FKEAC
DigiKey Part Number
CRCW06033R60FKEAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06033R60FKEAC
Description
RES 3.6 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW06033R60FKEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)