CRCW06033K92FKEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 5 665
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 10 058
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
3.92 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW06033K92FKEC
DigiKey Part Number
CRCW06033K92FKEC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06033K92FKEC
Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06033K92FKEC Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)