CRCW06033K74DHEAP
DigiKey Part Number
541-CRCW06033K74DHEAPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW06033K74DHEAPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW06033K74DHEAPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06033K74DHEAP
Description
D11/CRCW0603-P 50 3K74 0.5% ET1
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.74 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)