CRCW060311R5FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 12 932
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 146 411
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
11.5 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW060311R5FKTA
DigiKey Part Number
CRCW060311R5FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060311R5FKTA
Description
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060311R5FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)