CRCW0603115RFKEAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4 865
Datasheet
Panasonic Industry
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
115 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW0603115RFKEAC
DigiKey Part Number
541-5144-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603115RFKEAC
Description
RES 115 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0603115RFKEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)