CRCW060310K7DKEAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
10.7 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW060310K7DKEAP
DigiKey Part Number
CRCW060310K7DKEAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060310K7DKEAP
Description
RES SMD 10.7KOHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
62 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060310K7DKEAP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)