CRCW040247K0FHEDP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 563 879
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
47 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW040247K0FHEDP
DigiKey Part Number
CRCW040247K0FHEDP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW040247K0FHEDP
Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW040247K0FHEDP Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)