CRCW04023R48FNED is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 18 296
Datasheet
3.48 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW04023R48FNED
DigiKey Part Number
541-3.48LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW04023R48FNED
Description
RES 3.48 OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW04023R48FNED Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)