CRCW040224K9DKTDP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 10 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
24.9 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW040224K9DKTDP
DigiKey Part Number
CRCW040224K9DKTDP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW040224K9DKTDP
Description
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW040224K9DKTDP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)