CRCW04021K82DKEDP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Image for CRCW04021K82DKEDP is not available
CRCW04021K82DKEDP
DigiKey Part Number
CRCW04021K82DKEDP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW04021K82DKEDP
Description
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.82 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW04021K82DKEDP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)