CRCW040213R0JNEDHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4 792
Datasheet
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 9 000
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
13 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW040213R0JNEDHP
DigiKey Part Number
CRCW040213R0JNEDHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW040213R0JNEDHP
Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/5W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW040213R0JNEDHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)