CRCW02014K30JNED is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 9 780
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
4.3 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW02014K30JNED
DigiKey Part Number
541-CRCW02014K30JNEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW02014K30JNEDCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW02014K30JNEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW02014K30JNED
Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW02014K30JNED Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)