CRCW0201300KFKEE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 40 214
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
300 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW0201300KFKEE
DigiKey Part Number
CRCW0201300KFKEE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0201300KFKEE
Description
CRCW0201 100 300K 1% EF4 E3
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0201300KFKEE Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)