CRCW02012K20JNEE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 28 245
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 11 903
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
2.2 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW02012K20JNEE
DigiKey Part Number
CRCW02012K20JNEE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW02012K20JNEE
Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW02012K20JNEE Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)