CPF3100K00FKE14
DigiKey Part Number
541-CPF3100K00FKE14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF3100K00FKE14
Description
RES 100K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.555" L (4.57mm x 14.10mm)