CPF262K000FKEE6
DigiKey Part Number
541-CPF262K000FKEE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CPF262K000FKEE6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF262K000FKEE6
Description
CPF-2 62K 1% T-1 EE6 E3
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)