CPF14R7500FKEE6
DigiKey Part Number
541-CPF14R7500FKEE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CPF14R7500FKEE6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF14R7500FKEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 4.75 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.75 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CPF14R7500FKEE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)