CPF142K200FKEE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
42.2 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CPF142K200FKEE6
DigiKey Part Number
CPF42.2KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF142K200FKEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 42.2K OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPF142K200FKEE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)