CMF70665K00FHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
665 kOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70665K00FHEB
DigiKey Part Number
CMF70665K00FHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70665K00FHEB
Description
RES 665K OHM 1.75W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70665K00FHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)